V Dzień Cichociemnych na Ursynowie – zapowiedź

Jak co roku (już po raz piąty), w sobotę (20.05) odbędzie się na Ursynowie, nieopodal Lasu Kabackiego, Dzień Cichociemnych. Podobnie jak w poprzednich latach na odwiedzających czeka szereg atrakcji, w postaci m.in. pokazów sztuk walki i rekonstrukcji działań bojowych, możliwość zapoznania się z różnego rodzaju sprzętem wojskowym, a także koncerty i występy artystyczne. Szerszy program imprezy można znaleźć na stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów.
20 maja odbywa się także Noc Muzeów. Jednak piknik „z Cichociemnymi” rozpoczyna się już o 12:00. Zatem odwiedzając go, możecie bez problemów zdążyć także i w inne miejsce. A skoro już będziecie blisko, to polecam nocną wizytę w Parku Natolińskim połączoną ze zwiedzaniem tamtejszego pałacu.

Poniżej znajdziecie zdjęcia kilku przypadkowych atrakcji z zeszłego wydania pikniku. Jednak wtedy pogoda niezbyt dopisała (chociaż nie padało i dach nie przeciekał), ale w tym roku podobno zagwarantowano słońce i wysokie temperatury. Czyli pogoda w sam raz, aby posiedzieć na czołgu, zajadając się przy tym grochówką.

Pomimo, że sprzęt jest wyraźnie wojskowy i zabójczy, to przykuwa uwagę dzieci. Zauważcie, że wśród nich są nie tylko chłopcy:)

Nie lada okazją było także wejście na Shermana, którą to atrakcję, jak to zwykle bywa, szczególnie upodobały sobie dzieci.T-72 był obok Shermana jednym z dwóch wystawionych czołgów, ale innych pojazdów i sprzętu było oczywiście więcej.

Można nawet dotknąć, byle nie za bardzo. Za to obsługa chętnie opowie o nawet najdrobniejszych szczegółach działania broni i nie tylko.

Jeśli natomiast chcecie dowiedzieć się czegoś o samych Cichociemnych, a przy tym macie ochotę, aby wiedza ta podana była w mniej konwencjonalny sposób, to zajrzyjcie na poświęcony tej tematyce odcinek Historii Bez Cenzury.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: